GTC33SABN-M30
Mfr.Part #
GTC33SABN-M30
Description
CONN HEADER SMD 33POS 2.54MM
Length :
83.8mm
Voltage - Rated :
600VDC
Current Rating (Amps) :
3A
Number of Positions :
33
Contact Length - Mating :
0.230 5.84mm
Height :
2.54mm
Width :
2.54mm
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-65°C~125°C
Terminal Pitch :
5.08mm
Total Number of Contacts :
33
Datasheets
GTC33SABN-M30
Sullins Connector Solutions GTC33SABN-M30
1-Row Header Solder Phosphor Bronze Bulk Surface Mount Tin-Lead Polyamide (PA9T), Nylon 9T 33-Position Board to Board or Cable 0.100 2.54mm Height