GST18E18-P1J
Mfr.Part #
GST18E18-P1J
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 18W
Stock
22
In Stock :
22
Cord Length :
70.9 1.80m
Series :
GST18E (18W)
Input Type :
Fixed Blade
Input Connector :
CEE 7/16
Voltage - Input :
85V~264VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Power :
18W
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
Current - Output (Max) :
1A
Region Utilized :
Europe
No Load Power Consumption :
75mW Max
Voltage - Output :
18V
Approval Agency :
CB, CE, cUL, EAC, GS, SIRIM
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm