GST120A48-P1M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GST120A48-P1M
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 120W
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Height :
35.052mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Output Current :
2.5A
Voltage - Output :
48V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Form :
Desktop (Class I)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Outputs :
1
Voltage - Input :
85V~264VAC
Cord Length :
47.2 1.20m
Efficiency :
Level VI
Max Input Current :
1.4A
Max Output Power :
120W
Region Utilized :
International
Output Power :
120W
Input Connector :
IEC 320-C14
Polarity :
Positive
Color :
Black
No Load Power Consumption :
150mW Max
Size / Dimension :
6.57Lx2.64W x 1.38 H 167.0mmx67.0mmx35.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
GST120A (120W)
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-30°C~70°C