GRM21BR72H103KW09K
Mfr.Part #
GRM21BR72H103KW09K
Description
CAP CER MLCC
Package / Case :
Length :
2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
10nF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Dielectric :
Tolerance :
10%
Width :
1.25mm
Thickness :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
GRM21BR72H103KW09K
Murata Electronics GRM21BR72H103KW09K
10nF Ceramic Capacitor 10% 0805