GRM21BR72A393MA01L
Mfr.Part #
GRM21BR72A393MA01L
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Width :
1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
39nF
Tolerance :
20%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Temperature Characteristics Code :
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
2mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
Thickness :
1.25mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Multilayer :
Datasheets
GRM21BR72A393MA01L
Murata Electronics GRM21BR72A393MA01L
39nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805