GRM21BR72A273JA01L
Mfr.Part #
GRM21BR72A273JA01L
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
27nF
Tolerance :
5%
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Width :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Feature :
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
1.25mm
Dielectric :
X7R
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Multilayer :
Length :
2mm