GRM21BR72A103KA01L
Mfr.Part #
GRM21BR72A103KA01L
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
1.45mm
Depth :
1.25mm
Capacitance :
10000pF
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Series :
GRM
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Thickness :
1.3462mm
Voltage :
100V