GRM21BR71H184MA01L
Mfr.Part #
GRM21BR71H184MA01L
Description
CAP CER MLCC
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
2mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Thickness :
1.25mm
Temperature Characteristics Code :
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Capacitance :
180nF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature (Max) :
125°C
Mounting Feature :
Tolerance :
20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
1.25mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Surface Mount :
Dielectric :
Package / Case :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
GRM21BR71H184MA01L
Murata Electronics GRM21BR71H184MA01L
180nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805