GRM21BR71H184MA01K
Mfr.Part #
GRM21BR71H184MA01K
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
Thickness :
1.25mm
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
2mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
20%
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.25mm
Mounting Feature :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
180nF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dielectric :
X7R
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Multilayer :
Datasheets
GRM21BR71H184MA01K
Murata Electronics GRM21BR71H184MA01K
180nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805