GRM21BR71E684MA88L
Mfr.Part #
GRM21BR71E684MA88L
Description
CAP CER MLCC
JESD-609 Code :
e3
Length :
2mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
1.25mm
Tolerance :
20%
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Thickness :
1.25mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
X7R
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitance :
680nF
Datasheets
GRM21BR71E684MA88L
Murata Electronics GRM21BR71E684MA88L
680nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805