GRM21BR61A225MA01K
Mfr.Part #
GRM21BR61A225MA01K
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Max) :
85°C
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Length :
2mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
1.25mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Package / Case :
Thickness :
1.25mm
Capacitance :
2.2μF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
10V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
20%