GRM21BC81E106ME11K
Mfr.Part #
GRM21BC81E106ME11K
Description
CAP CER 10UF 25V X6S 0805
Ceramic Capacitors
Length :
2mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10μF
Thickness :
1.4478mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
X6S
SMD/SMT
Pbfree Code :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Characteristics Code :
X6S
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Width :
1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Murata Electronics GRM21BC81E106ME11K
GRM 10μF Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GRM21BC81E106ME11K Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X6S indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
GRM21BC81E106ME11K Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X6S being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V