GRM21A5C2E821JWA1J
Mfr.Part #
GRM21A5C2E821JWA1J
Description
CAP CER MLCC
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
250V
Thickness :
1mm
Capacitance :
820pF
Dielectric :
C0G
Length :
2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.25mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Datasheets
GRM21A5C2E821JWA1J
Murata Electronics GRM21A5C2E821JWA1J
820pF Ceramic Capacitor 5% 0805