GRM21A5C2E561JWA1J
Mfr.Part #
GRM21A5C2E561JWA1J
Description
CAP CER MLCC
Tolerance :
5%
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
250V
Width :
1.25mm
Package / Case :
Length :
2mm
Thickness :
1mm
Capacitance :
560pF
10 Weeks
Datasheets
GRM21A5C2E561JWA1J
Murata Electronics GRM21A5C2E561JWA1J
560pF Ceramic Capacitor 5% 0805