GRM21A5C2E182JWA1J
Mfr.Part #
GRM21A5C2E182JWA1J
Description
CAP CER MLCC
C0G
Width :
1.25mm
Tolerance :
5%
Thickness :
1mm
Length :
2mm
Capacitance :
1.8nF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
GRM21A5C2E182JWA1J
Murata Electronics GRM21A5C2E182JWA1J
1.8nF Ceramic Capacitor 5% 0805