GRM21A5C2E121JW01D
Mfr.Part #
GRM21A5C2E121JW01D
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Height :
1mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
1.2954mm
Width :
1.25mm
Material :
Ceramic
Capacitance :
120pF
Length :
2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric :
C0G
Murata Electronics GRM21A5C2E121JW01D
GRM 120pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)