GRM21A5C2E102JWA1J
Mfr.Part #
GRM21A5C2E102JWA1J
Description
CAP CER MLCC
Voltage - Rated DC :
250V
Length :
2mm
ROHS3 Compliant
Width :
1.25mm
Capacitance :
1nF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Thickness :
1mm
Tolerance :
5%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
GRM21A5C2E102JWA1J
Murata Electronics GRM21A5C2E102JWA1J
1nF Ceramic Capacitor 5% 0805