GRM21A5C2D390JW01D
Mfr.Part #
GRM21A5C2D390JW01D
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0805
Thickness :
1.2954mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Height :
1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Number of Terminations :
2
Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Characteristics Code :
C0G
9.49709mg
Murata Electronics GRM21A5C2D390JW01D
GRM 39pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)