GRM21A5C2D330JW01D
Mfr.Part #
GRM21A5C2D330JW01D
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 0805
yes
Dielectric :
C0G
Height :
1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
200V
Material :
Ceramic
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
33pF
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Thickness :
1.2954mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
GRM
Weight :
9.49709mg
Murata Electronics GRM21A5C2D330JW01D
GRM 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)