GRM21A5C2D221JW01D
Mfr.Part #
GRM21A5C2D221JW01D
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness :
1.2954mm
ECCN Code :
EAR99
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Height :
1.45mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Pure Tin (Sn)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Series :
GRM
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Murata Electronics GRM21A5C2D221JW01D
GRM 220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)