GRM219R72A562JA01D
Mfr.Part #
GRM219R72A562JA01D
Description
CAP CER MLCC
Thickness :
850μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
1.25mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
5%
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
850μm
Capacitance :
5.6nF
X7R
Datasheets
GRM219R72A562JA01D
Murata Electronics GRM219R72A562JA01D
5.6nF 100V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations