GRM219R72A391MA01D
Mfr.Part #
GRM219R72A391MA01D
Description
CAP CER MLCC
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
390pF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Thickness :
850μm
Tolerance :
20%
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
X7R
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
GRM219R72A391MA01D
Murata Electronics GRM219R72A391MA01D
390pF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805