GRM219R72A332JA01D
Mfr.Part #
GRM219R72A332JA01D
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
3.3nF
Length :
2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
ROHS3 Compliant
Depth :
1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
850μm
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
5%
Width :
1.25mm
Thickness :
850μm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Datasheets
GRM219R72A332JA01D
Murata Electronics GRM219R72A332JA01D
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations