GRM219R72A331MA01J
Mfr.Part #
GRM219R72A331MA01J
Description
CAP CER MLCC
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tolerance :
20%
Length :
2mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
330pF
Dielectric :
X7R
Width :
1.25mm
Thickness :
850μm
Package / Case :
Datasheets
GRM219R72A331MA01J
Murata Electronics GRM219R72A331MA01J
330pF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805