GRM219R72A272JA01J
Mfr.Part #
GRM219R72A272JA01J
Description
CAP CER MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
1.25mm
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Thickness :
850μm
Pbfree Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
2.7nF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
X7R
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
2mm
Tolerance :
5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
GRM219R72A272JA01J
Murata Electronics GRM219R72A272JA01J
2.7nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805