GRM219R72A152KA01D
Mfr.Part #
GRM219R72A152KA01D
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.45mm
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±10%
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
1500pF