GRM219R72A152JA01D
Mfr.Part #
GRM219R72A152JA01D
Description
CAP CER MLCC
TR, Paper, 7 Inch
Width :
1.25mm
Package / Case :
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Multilayer :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric :
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
1.5nF
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tolerance :
5%
Length :
2mm