GRM219R72A103KA01D
Mfr.Part #
GRM219R72A103KA01D
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Stock
446
In Stock :
446
Ceramic Capacitors
Height :
1.45mm
Case Code (Metric) :
2012
yes
Weight :
9.49709mg
Thickness :
939.8μm
Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
yes
Series :
GRM
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
0805
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
X7R
Murata Electronics GRM219R72A103KA01D
GRM 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)