GRM219R71H153MA01D
Mfr.Part #
GRM219R71H153MA01D
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Height :
850μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
1.25mm
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Weight :
9.49709mg
Thickness :
939.8μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.015µF