GRM219R71H103JA01D
Mfr.Part #
GRM219R71H103JA01D
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness :
850μm
yes
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Series :
GRM
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
850μm
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
10000pF
Murata Electronics GRM219R71H103JA01D
GRM 10000pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GRM219R71H103JA01D Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GRM219R71H103JA01D Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V