GRM219R71E824MA88J
Mfr.Part #
GRM219R71E824MA88J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Mounting Feature :
Length :
2mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Package / Case :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitance :
820nF
Width :
1.25mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
GRM219R71E824MA88J
Murata Electronics GRM219R71E824MA88J
820nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805