GRM219R71E824JA88J
Mfr.Part #
GRM219R71E824JA88J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Width :
1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Tolerance :
5%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
820nF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
2mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Datasheets
GRM219R71E824JA88J
Murata Electronics GRM219R71E824JA88J
820nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805