GRM219R71E824JA88D
Mfr.Part #
GRM219R71E824JA88D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
WRAPAROUND
Width :
1.25mm
Tolerance :
5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
e3
Dielectric :
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
820nF
Length :
2mm
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
GRM219R71E824JA88D
Murata Electronics GRM219R71E824JA88D
820nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805