GRM219R71E474MA88D
Mfr.Part #
GRM219R71E474MA88D
Description
CAP CER MLCC
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
2
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness :
850μm
Capacitance :
470nF
e3
HTS Code :
WRAPAROUND
Width :
1.25mm
Pbfree Code :
Tolerance :
20%
Length :
2mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
0.85mm
Datasheets
GRM219R71E474MA88D
Murata Electronics GRM219R71E474MA88D
470nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805