GRM219R71E274MA01D
Mfr.Part #
GRM219R71E274MA01D
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
270nF
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
Length :
2mm
Thickness :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
1.25mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Multilayer :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
20%
Datasheets
GRM219R71E274MA01D
Murata Electronics GRM219R71E274MA01D
270nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805