GRM219R71E105MA88D
Mfr.Part #
GRM219R71E105MA88D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Multilayer :
yes
Width :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
25V
WRAPAROUND
Weight :
9.49709mg
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dielectric :
EAR99
Mounting Feature :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
1μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
20%
Thickness :
850μm
Datasheets
GRM219R71E105MA88D
Murata Electronics GRM219R71E105MA88D
1μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805