GRM219R61C335MA12D
Mfr.Part #
GRM219R61C335MA12D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
85°C
Width :
1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Voltage - Rated DC :
16V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Capacitance :
3.3μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
X5R
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
2mm