GRM219R61C335KA12D
Mfr.Part #
GRM219R61C335KA12D
Description
CAP CER MLCC
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dielectric :
X5R
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
3.3μF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
e3
Width :
1.25mm
Length :
2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Characteristics Code :
X5R
Tolerance :
10%
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
85°C
Voltage - Rated DC :
16V
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
GRM219R61C335KA12D
Murata Electronics GRM219R61C335KA12D
3.3μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805