GRM2195C2A621JA01J
Mfr.Part #
GRM2195C2A621JA01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Length :
2mm
Pbfree Code :
yes
Material :
Ceramic
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness :
850μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.45mm
Width :
1.25mm
Surface Mount :
Capacitance :
620pF
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
Datasheets
GRM2195C2A621JA01J
Murata Electronics GRM2195C2A621JA01J
620pF 100V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805