GRM2195C2A152JA01J
Mfr.Part #
GRM2195C2A152JA01J
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount
Material :
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±5%
e3
Radiation Hardening :
No
Thickness :
850μm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Depth :
1.25mm
WRAPAROUND
Length :
2mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Capacitance :
1500pF
Height :
1.45mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Murata Electronics GRM2195C2A152JA01J
GRM 1500pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)