GRM2195C2A122GA01J
Mfr.Part #
GRM2195C2A122GA01J
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Series :
GRM
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics GRM2195C2A122GA01J
GRM 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)