GRM2195C1H911JA01D
Mfr.Part #
GRM2195C1H911JA01D
Description
CAP CER MLCC
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height :
1.45mm
Thickness :
850μm
Capacitance :
910pF
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Material :
Ceramic
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
C0G
Package / Case :
Temperature Characteristics Code :
C0G
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
GRM2195C1H911JA01D
Murata Electronics GRM2195C1H911JA01D
910pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805