GRM216R71H392KA01D
Mfr.Part #
GRM216R71H392KA01D
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3900pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Thickness :
711.2μm
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage :
50V