GRM216R71H123KA01D
Mfr.Part #
GRM216R71H123KA01D
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805
Voltage - Rated DC :
50V
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
Case Code (Metric) :
2012
Depth :
1.25mm
Material :
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Case Code (Imperial) :
0805
Thickness :
711.2μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.012µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
X7R
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C