GRM216R61A334KA01D
Mfr.Part #
GRM216R61A334KA01D
Description
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0805
Surface Mount, MLCC
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
0.33μF
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Depth :
1.25mm
Temperature Characteristics Code :
X5R
Tolerance :
±10%