GRM2165C1H3R0CD01D
Mfr.Part #
GRM2165C1H3R0CD01D
Description
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
600μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
GRM
Temperature Characteristics Code :
C0G
HTS Code :
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
3pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Murata Electronics GRM2165C1H3R0CD01D
GRM 3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GRM2165C1H3R0CD01D Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
GRM2165C1H3R0CD01D Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V