GRM2165C1H391FA01D
Mfr.Part #
GRM2165C1H391FA01D
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics GRM2165C1H391FA01D
GRM 390pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)