GRM155C81H683ME14J
Mfr.Part #
GRM155C81H683ME14J
Description
CAP CER MLCC
500μm
Operating Temperature (Max) :
105°C
Capacitance :
68nF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Tolerance :
20%
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Characteristics Code :
X6S
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
X6S
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
0.5mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
1mm
Datasheets
GRM155C81H683ME14J
Murata Electronics GRM155C81H683ME14J
68nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402