GRM1556S1H3R5CZ01D
Mfr.Part #
GRM1556S1H3R5CZ01D
Description
CAP CER 3.5PF 50V S2H 0402
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
GRM
Thickness :
558.8μm
Depth :
500μm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Capacitance :
3.5pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
500μm
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Murata Electronics GRM1556S1H3R5CZ01D
GRM 3.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF S2H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1556S1H3R5CZ01D Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is S2H and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1556S1H3R5CZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with S2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V