GRM0335C1H130JA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H130JA01D
Description
CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 0201
Thickness :
330.2μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Material :
Ceramic
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
0201 (0603 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
330μm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V